Bizi Takip Edin

444 3 993

YAŞAM KAYNAĞI SU

Doyum Su, doğallığın kaynağı...

     Dünya içerisinde bulundurduğu su sayesinde çok hücreli yaşama imkan sağlayan bilinen tek gezegendir. Dünyanın %70 i su moleküllerinden oluşmakla beraber, bu suların % 97 si okyanusları, yani bütün denizleri oluşturur. Tüm tatlı suların oranı ise % 3 tür. Tatlı sular ise ; % 79 u buzullar (tüm suların % 2.39), % 20 si yeraltı suları (tüm suların % 0.6) ve % 1 i de ulaşılabilir sular (tüm suların % 0.03) olmak üzer dağılır. Ulaşılabilir suların ise çok daha az bir kısmının ambalaja girdiği düşünülürse dünyadaki tüm su rezervinin yüzbinde 3 kadarı ambalajlı su olarak tüketiciye sunulur.

     Bu kadar az bir tatlı suya karşın nüfus artışı, çevre kirliliği israf gibi nedenlerle temiz suya ulaşmanın ne kadar zor olduğu anlaşılabilir. Tüm canlılar en başta da insanlar yaşamlarını sürdürebilmek için suya ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaç doğal yöntemlerle karşılanabileceği gibi, dünyadaki doğal kaynakların azalması, kirlenmesi ve nüfus artışı sonucu ihtiyacı karşılayamaması gibi durumlarda ambalajlı sular ile karşılanmaktadır. Temiz su kaynaklarına ulaşmanın her geçen gün daha zahmetli ve masraflı hale geldiği bir ortamda ambalajlı sulara olan ihtiyacı her geçen gün artırmaktadır.

     İnsan vücudunun ise 2/3’ü sudan oluşmaktadır ve insan vücudunda bulunan %60 oranında su içilen su ile 6 haftada bir yenilenir. İnsanların içmeleri gereken su miktarı vücut ağırlığına ve aktivitelerine göre değişmekle beraber, . Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA) normal aktivite ve sıcaklık koşullarında yetişkin bir kadın için günde 2 litre, yetişkin bir erkek için ise günde 2,5 litre su tüketimini önermektedir. EFSA, katı yiyecekler ile bu ihtiyacın sadece %20 sinin karşılanabileceğini belirtmektedir. Su canlıların vücudunda hayati öneme sahip olduğundan tüketilen su temiz ve güvenilir, aynı zamanda da mineral ihtiyacını karşılayacak yapıda olmalıdır.

Doyum Doğal Kaynak Suyu ile, sağlığınız güvencede..
 
  • - Vücudun ihtiyaç duyduğu zengin minerallerin temini,
  • - Besinlerin sindirilmesi, emilmesi ve hücrelere taşınması,
  • - Oluşan atık maddelerin vücuttan uzaklaştırılması,
  • - Eklemlerin kayganlığının ve hareketliliğinin sağlanması,
  • - Vücut ısısının sağlanması ve korunması,
  • - Hücre içi ve dışı sıvılar içindeki maddelerin dengede tutulması,
  • - Derinin nemlenmesi ve toksinlerin atılması
  • - Böbreklerin verimli bir şekilde çalışması,
  • - Vitamin ve minerallerin taşınması ve vücutta çözülmesi,
     Canlıların vücudunda ki tüm bu hayati işlemler ve daha fazlası tüketilen su ile gerçekleşmekle beraber, Doyum Doğal Kaynak Suyu doğallığı, hafifliği, lezzeti ile sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.